Loupe vás v kříži, ischias nebo houser?

Kdo se v tom má vyznat? Loupání v kříži nebo ischias nebo ten zatracený houser? Řekla bych, že je to ve finále úplně jedno, důležité je, že vám s tím někdo pomůže. Nespecifické bolesti dolní části páteře, té bederní, jsou popsány v mnoha publikacích. Ale tím vás nechci zatěžovat.

Ráda bych přispěla svojí troškou zkušeností, a naučila se o svá záda starat. 

V první řadě je důležité, abyste věděli, že bederní část  páteře je ta nejvíc zatížená část. Nese váhu celé horní poloviny těla. A příroda nás tak skvěle stvořila, že právě obratle bederní páteře jsou nejmohutnější. A prostory mezi obratli jsou velké. A v nich jsou meziobratlové ploténky. Úžasná to věc. Taková super výstelka, tlumič a nárazník v jednom. A právě tyto ploténky jsou nejohroženější částí. Vydrží hodně, to si pište. Ale ne věčně. Záleží, jak se staráme o „zařízení“ kolem. Máme tam svaly, máme tam ledviny. Dost na to, aby to mohlo bolet.

Zastavme se u ledvin. Z klasické medicíny víme, že jsou to naše filtry. A věděli jste, že:

  • neumí přefiltrovat velké množství mléčné bílkoviny?
  • se zacpávají, když se ládujete velkým množstvím mléčných výrobků?
  • nemají rády zimu, pocit chladu, prochladnutí?
  • jsou podle tradiční čínské medicíny také zásobárnou naší životní energie, té, které máme jen určité množství?

A teď si představte, že vám občas „táhne na záda“, vyleze vám špíček z kalhot, ofoukne vás, jíte hodně jogurtů a pijete mléko… Za tohle vás vaše ledviny nebudou mít rády a nebude se jim dobře dařit.

Tak jim zkuste dopřát luxus:

  • v podobě teploučka. Stačí, když si vaše pěsti zahrají na žehličky, a vy si zahřejete několika rychlými pohyby právě oblast ledvin
  • taky když budete v zimě nosit spodní tričko nebo tílko v kalhotách či punčocháčích… aby ani místečko nebylo v chladu.
  • mléčné výrobky zkuste nahradit rostlinnými „mléky“ a „sýry
  • a pijte dostatek tekutin! V zimě teplých, v létě vlažných, ne studených nebo s ledem.

A proč to všechno? Budete dlouho živi, budete mít dostatek energie, dámám se nebude dělat tolik ta nehezká celulitida. A ve finále vás nemusí bolet ani ta záda. Nedoporučuji nosit bederní pás, ale třeba jen omotanou zavázanou mikinu v pase, ta umí taky hezky zahřát tuto oblast.

A v neposlední řadě tu máme úplně jinou medicínu, totiž tu „čarodějnickou“ 🙂 ledviny jsou totiž z pohledu duchovního ukazatel našich vztahů. Rodinných, pracovních, všech. I tam je potřeba udělat pořádek. Zahřát, obejmout, pohladit. Právě v těchto místech se nám dělají ty faldíky zvané “ madla lásky“. Uklidním vás, nejsou to jen tuky a špek, ale je to kombinace stagnujícího lymfatického systému a nesprávného dýchání.

Nám ženám se to vůbec nelíbí, mužům je to obvykle tak trochu jedno, máme-li tam faldíčky nebo faldy či špeky. Obvykle nás milují, takové jaké jsme. A to my ženy zase ne. Chceme být dokonalé, viďte. My jsme dokonalé! Učme se mít se rády, milovat svoje tělo. Těžké, já vím. Pracuju na tom spoustu let. A léčím vztah – ledviny především sama k sobě.

Nejen tímto zlepšíte stav vašich beder. Já to beru prakticky, abyste si mohli zkusit taky něco jiného než to nejdůležitější, a to je spojení cvičení a dýchání. Pokuste se zařadit do vašeho života cokoli z napsaného. A dejte mi vědět, jak se vám zlepšil život.

Vůbec to není složité. Zajděte si koupit do Tezenisu krásné tílko s kraječkou, v dmku si kupte mandlové mléko nebo tofu, uvařte si hustou zeleninovou polévku….

Starejte se o svoje ledviny a budete se divit!

A zpátky ještě k těm našim plotýnkám….už jste slyšeli, že jejich potravou je třezalkový olej? Ne? Si pište, že ano! Používá se při speciální masáži, ale to není vůbec důležité, nějaké hmaty. Stačí, když vám jej někdo vetře do kůže podél páteře a na páteři. Poté přikryje hedvábným papírem, a vy budete chvilku odpočívat. Toxiny vylezou ven, účinná látka z třezalky zase dovnitř, a vaše plotýnky si budou mlaskat. Jen dávejte pozor při aplikaci oleje! Je překrásně červený a barví! Moc barví! Moc špatně se pere, když vám někde ukápne. Poslední informace je, že se nedoporučuje při užívání antidepresiv a může vyvolat reakci na kůži, když ji vystavíte na sluníčku.

Přeju vám hezké dny plné péče o sebe samotné!

Miluju práci s lidmi, s jejich těly. Miluju, když pomáhám od bolesti, ukazuji a vysvětluji, jak z toho ven. Tělo i duše. Jednoduše. Můj osobní příběh najdete v tomto odkazu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.