Na velikosti záleží!

Tentokráte o spodním prádle, tedy přesněji dámském spodním prádle.

Pánové prominou, přijdou na řadu jindy. Ano, i vy pánové by jste měli číst dál. Omluvte především, že budu tato slova směrovat přímo k ženám.

Věřte nebo ne, ale vybrat si správně spodní prádlo, zejména podprsenku, je pro většinu žen celkem oříšek. Obvykle dámy netuší, jakou mají velikost podprsenky, tzn. obvod i velikost košíčků. Zkuste číst dál a dáte mi za pravdu.

Tak schválně, dámy, jakou podprdu máte na sobě teď? Cítíte ji na svém těle? Je zařízlá a těsně, velmi těsně objímá váš hrudník? Nebo vás táhnou ramínka? Taky je můžete mít uvolněná, že padají. Kde ji máte zapnutou, na jakém háčku? A vepředu? Přetéká nebo nedoléhá? 

S tímto vším se setkávám ve své praxi, toto všechno vidím u svých pacientek, a toto všechno by mělo být jinak. Lépe. Vše má na svědomí neznalost při koupi podprsenky. Bohužel ani v mnoha obchodech není správně proškolený personál, aby vám správně poradil.

Prodavačka a poradkyně vám musí vlézt do kabinky, aby vás dobře viděla. ideálně při příchodu se zeptat nejen na to, co si přejete a jdete zkouknout a případně kupovat, ale hlavně na to, zda znáte a víte svoji velikost. Potom si vezme krejčovský centimetr a změří vás. Podle mír vyhledá vaši velikost. Garantuju vám, že budete koukat, co vám vyjde.

Potom je třeba se domluvit samozřejmě na jakou příležitost si podprsenku kupujete. Tomu odpovídá i materiál, střih a tvar košíčku. Také podle velikosti košíčků se liší třeba šířka ramínek a množství materiálu po obvodu podprsenky a počet háčků u zapínání. Čím větší velikost, tím by ramínka měla být širší, vypodložená, měkká, aby se nemohla zaříznout. A taky čím větší velikost podprsenky, tím větší počet háčků na zadním dílu u zapínání.

Máte vybráno, a s několika kousky šupnete do kabinky. Zkoušíte, a to je přesně ta chvíle, kdy by k vám do zkušební kabinky měla diskrétně vniknout prodavačka nebo poradkyně, a utáhnout vám ramínka, upravit a hlavně kouknout, jestli je to podle ní v pořádku. samozřejmě, že nejdůležitější je váš názor.

Jak se v ní cítíte, jestli je to taková podprsenka, kterou jste si vysnila představovala zrovna do vašich šatů. Její odborný pohled je důležitý, a třeba vám přinese model, který vás na věšáčku neoslovil, ale při oblečení je to ten pravý kousek.

Takto to probíhá v ideálním případě. Vyberete, vyzkoušíte, dostanete radu, zaplatíte a s radostí odcházíte nejen se super kouskem, hlavně ale s pocitem, že máte vystaráno. Super věc taková dobře sedící podprsenka.

Pokud máte poněkud větší poprsí, tak vás se to týká zejména. Taky slečny s malým obvodem hrudníku a většími prsy nemají úplně jednoduchý výběr. Stává se vám to taky, že mají všechny velikosti krom té vaší? Nebo pestrou nabídku barev, ale vy zrovna jdete pro černou. A tam je vymeteno…achjoooo. No nic, kouknu na internet. A tady to začíná i končí. Pokud neznáte správně svoji velikost, nakoupíte často špatně, a budete posílat zpět.

Za prvé – obvod hrudníku – ten se měří pod prsy. Můžete si jej změřit samy, přesnější je však nechat si jej změřit od někoho druhého. Neměřte v nádechu ani v úplném výdechu, ať nejsou výsledky zkreslené.

Za druhé – obvod přes prsa – přes nejvyšší část prsů. Opět platí, že přesnější je pomoc od druhého.

Máte dvě čísla, tak koukněte na webové stránky výrobců či prodejců. Ti spolehliví mají tabulku a najdete svoji velikost. Někdy je to malinko nejednoznačné, ocitáte se na přelomu obvodu. Doporučuju vzít tu menší velikost. Ptáte se proč?

Protože se podprsenka, jak víme, vytahuje a roztahuje, takže za pár vyprání a intenzivní nošení, špatné oblékání a svlékání, tedy sundávání podprsenky, udělá své. Potom by vám ta větší velikost byla prostě a jednoduše velká, volná, a zadní díl by vám neseděl, lezl nahoru, a hlavně by vám nedělal tu kýženou oporu pro prsa v oblasti hrudníku a žeber. Vše by držela jen ramínka, a to je někdy pěkná váha. Řekněte samy, že byste nechtěly mít zadní díl podprsenky někde v oblasti lopatek? Tak proto je tento rozměr tak důležitý.

Je-li obvod podprsenky správný, tak se vám tam musí lehce zaříznout. Namítnete to stejné, co píšu i ve svém e-booku o lymfě a zdraví i kráse ženy, že prádlo by nemělo být příliš stahovací. Jenže pokud tam ten špíček máme, tak se tam ta podprda zařízne. Čili rozhýbat lymfatický systém, vyčistit tělo, lehce zhubnout, správně dýchat, a potom si koupit novou správnou podprsenku. 🙂 O všem kolem lymfy se dočtete tady.

K péči o takovou součást oblečení: perte ve speciálním košíčku nebo síťce na jemné prádlo, na nízké teploty, bez aviváže. Sušte rozložené na sušáku, v žádném případě nedávat do sušičky a ni na topení, a nevěšet. Všechno nesprávné zacházení podprsenku vytahuje, a vy si budete muset koupit dřív jinou, novou.

Je na vás vyberete-li s kosticemi nebo bez. Kostice jsou moc prima věc, ale jen na chvilku. Jestli jste někdy zkusily podprsenku bez kostic, tak tu s kosticemi si oblečete opravdu jen na zvláštní příležitost, třeba do šatů. Aby dekolt vynikl a pěkně to vypadalo. Kostice vás mohou tlačit, omezují vaše dýchání, a při nesprávném nasazení a velikosti podprsenky tlačí přímo na prs. To je špatně. Prsa si musíme hýčkat, starat se o ně. I správným výběrem podprsenky.

Sice, jak se praví ve filmu Nothing Hill: “ Co vy muži na těch prsou máte? Vždyť je má polovina lidstva?“ Věrná pravda, taky to moc nechápu. Ale muži jsou obvykle z našich prsou na větvi. 🙂 Starejme se! Samovyšetřujte si je, mažte, rozmazlujte, a kupujte správné prádlo!

Zpátky k nákupu a k velikostem, tedy. Velikost košíčků je další kámen úrazu, protože valná většina žen má košíčky menší než by měly mít. A nehádejte se, opravdu to tak je. Každá moje pacientka ode mě ví, jestli má správnou velikost. Občas na první návštěvě u mě v ordinaci řešíme právě tuto věc. To byste měly slyšet ty výmluvy! No, mě to vlastně může být jedno, co dáma pod oblečením nosí, ale jedno mi to opravdu není. Velká většina problémů se zády, s trapézy, se žebry, s hrudní páteří, pochází od špatné velikosti podprsenky. Jako fakt. Když bolí i hlava, a nevíte co s tím, tak koukněte třeba i sem.

Košíček je správně zvolený tehdy, když boční část směřuje skoro do podpažní jamky. Ale nesmí končit v ní, a takřka píchat do ní, to zvolte jiný střih. Zepředu by vám podprsenka měla zakrývat co chcete potřebujete. V žádném případě nesmí prso „přetékat“ a dělit tak prs na dvě. To vypadá příšerně, ani na mléčnou žlázu to není žádná hitparáda. Prsa by měla být v podprsence úplně celá ze všech stran, tedy zespodu by neměla vykukovat, když zvednete ruce nahoru. Z boku ani zepředu by to nemělo vybíhat a vylívat se ven. Zvolte větší velikost košíčku nebo jiný střih.

Košíčky, tedy nejen velikost, ale i tvar volte podle druhu oblečení, pod které ji budete nosit. Taky na jakou příležitost. Třebas u sportu je velikost a „zamčení“ prsů velmi důležité a žádoucí, aby si dámy s větším poprsím při běhu nebo skoku nevyrazily zuby a nebo nenaliskaly. U větších čísel jsou ramínka jaksepatří široká, a střih košíčků je uzavřený, aby nic nevypadlo. 🙂 Není to teda žádná erotika, taková sportovní podprsenka, ale drží. To je nejdůležitější! A bez kostic, dámy, bez kostic. I sportovní podprsenky kupujte ve specializovaných prodejnách, ne ve sportovních obchodech.

Víme tedy, že musíme změřit svůj obvod hrudníku pod prsy a přes prsa. Vyjdou nám dvě čísla, podle kterých se v tabulce dozvíte svoji správnou velikost. Nakupujte nejen v kamenných obchodech, zkuste ale i na internetu. Je několik prima firem, které už konečně zareagovaly na poptávku velkých košíčků a menších obvodů jupíííí, děkujeme! Já nakupuju na Astratexu, v Tchibu nebo na Bonprix.

Poslední jmenovaný mě vážně náramně překvapil. Podprsenky za 350-450Kč, velký výběr, filtr vám pomůže zorientovat se vybrat. Vrátila jsem za celou dobu jen dvě podprsenky, protože mi poslali špatnou velikost ( někdo se ve skladu přehmátnul). Zpravidla jsem v kamenném obchodě nedostala podprsenku pod 1500kč. Teď mám za tuto cenu tři. Pracuju v nich, sportuju, funguju. U své práce musím mít super všechno, než abych si upravovala padající ramínka nebo vypadávající prso 🙂

Pro vás, holky, které máte menší prsíčka, má trh přehršel podprsenek, braletek a sportovních tílek se zpevněnou prsní částí. Musí to být krásný pocit, kupovat a vybírat si v obchodě, kde mají jen menší čísla a vše vám sedí, sluší a je správně. Upřímně vám závidím, i přeju.

Ještě důležitá věc pro všechny majitelky poprsí a nositelky podprsenek. Při nákupu podprsenky se řiďte i tím, že ji při zapnutí do háčků zapnete na ten nejbližší! Poněvadž se podprsenka časem vytahuje, budete ji zapínat na další háčky a stahovat. Takže koupíte-li si podprsenku, kterou hned zapínáte na ten nejposlednější háček, tedy největší stažení, nebudete mít kam zapínat dál. A zadní se vám bude posouvat nahoru, přední díl s váhou prsů půjde vepředu níž a níž. To nechceš. To nechceme. To vůbec nechcete.

I pod volným oblečením se dá odhadnout a určit, jestli má dotyčná vhodnou podprsenku či ne. Nešetřete, prosím, na spodním prádle. Hloupý je, že to není vidět, že to oceníte jen vy a vaši muži či ženy, ale ten pocit, když poprvé máte správnou podprsenku, a skoro o ní nevíte. vše drží, kde má, a ještě to skvěle vypadá. Navrhuju založit hnutí na podporu našeho zdraví, především v oblasti hrudníku!

Pokud nějakým nedopatřením čte tento článek i nějaký muž (nejen ten můj), tak pánové vězte, že vezmete-li nás do správného obchodu se spodním prádlem, a útratu poté zaplatíte, je to velmi milý dárek, ale přispíváte ke zdraví vaší drahé. Ona bud poté jen a jen vaše. nebo jako můj muž, kupte dárkový poukaz v takovém báječném obchodě výrazné hodnoty a darujte vaší milované. Ona si s ním určitě poradí.

Na závěr mi dovolte vyslovit přání! Kéž jsou všechny bytosti nejen šťastny. Kéž by se holky, ženy a dámy naučily kupovat a nosit správné podprsenky. Kéž přibývá obchodů, kde péče o zákazníka je na prvním místě a kde je vzdělaný a proškolený personál. U nás v Brně jich už přibývá!!!

V dnešní sexistické době, kdy se naše vnady tolik dávají na zřetel, v každém hudebním klipu jsou vidět nejedny „kozenky“. Tam si dovolím tvrdit, nemá správnou velikost podprsenky žádná 🙁 Já se naučila koukat na lidi tak všeobecně jinak. Držení těla, ústa jdou šejdrem při mluvení, a taky nesprávná či už hodně stará, vytahaná podprsenka pod svetříkem nebo halenkou. I sako prozradí vše. To byste koukaly!

Zajímá-li vás problematika a souvislosti spodního prádla a zdraví ženy, koukněte sem.

Přeju krásné léto se správnou podprsenkou! Užívejte si tu ohromnou svobodu ve správně zvoleném spodním prádle! Létu zdar a prsům zvlášť!

 

 

 

Miluju práci s lidmi, s jejich těly. Miluju, když pomáhám od bolesti, ukazuji a vysvětluji, jak z toho ven. Tělo i duše. Jednoduše. Můj osobní příběh najdete v tomto odkazu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.