Masáž chodidel v domácím prostředí

Masáž chodidel? A doma? Ale samozřejmě! Určitě byste i vy ocenili, kdyby vám partner či partnerka připravili překvapení ve formě masáže. Ono stačí u televize nenápadně strčit nožku pod ruce toho, co vedle vás sedí…hlavně nenápadně 🙂

S mým mužem jsme vám natočili kratičké video, jak na to. Najdete ho v tomto odkazu. Dnes je to verze bez oleje, takže budete potřebovat jen chuť a nějaké volné nohy. U každého hmatu máte stručný popis. Masírovat, mačkat, ňahňat můžete, jak dlouho budete chtít.

Vězte, že taková příjemná masáž chodidel po celém dni je relaxační, uvolňující a blahodárná. Určitě jste už slyšeli, že na chodidle máme skoro všechny orgány ve formě reflexních plošek. Z tohoto důvodu uvádím, že nemusíte mít strach, že byste svému milému nebo své lásce ublížili. Jen se vyvarujte tlačit hodně a dlouho na jednom místě.

V krátkosti nahlédneme do tajů tlakové masáže a reflexní terapie na plosce. Ačkoli se to nezdá, tak palec na noze nám symbolizuje hlavu, a palcový kloub krční páteř. Sami si zkuste kroutit palečky ve chvíli, kdy budete mít volné obě ruce. A když v něm, v kloubu, lupne, je to v pořádku. to se vám mohlo podařit si „opravit“ krční páteř a nějakou blokádku na ní.

Palec je moc důležitý i pro klenbu nohy. I pro tu příčnou – ta je tvořena všemi klouby prstců na noze, tak i podélnou – klenba vnitřní=spojnice palec a patní kost – pata. Koukněte se na svoje palcové klouby. Máte je oba stejné? Není náhodou jeden trochu větší, mohutnější? A palec neutíká vám k ostatním prstcům do boku? To by mohl být tzv vbočený palec – hallux valgus. Masírujte si jej, cvičte cviky na krátké svaly nohy, a přemýšlejte, jaké boty si obouváte. O tom jindy.

Podél vnitřní strany chodidla od palce k patě, těsně pod kostí nártu se nám vine reflexní ploška pro páteř.
U palcového kloubu je krční páteř, v horní polovině je hrudní páteř, bederní část páteře pokračuje v dolní polovině klenby, a křížová s kostrčí končí až u paty. Zkuste si tam lehce přejet. Možná ucítíte hrudky, kuličky, válečky. To jsou známky toho, že i ta která část páteře potřebuje masáž, protažení svalů a správné cvičení.

Uprostřed chodidla můžete cítit jakoby napnutou strunku, může to tam i pěkně bolet. To jste narazili na tzv. plantární aponeurózu (příšerný název, že), což je vazivová vrstva odstupující od patní kosti a jdoucí ke všem pěti prstcům. Uprostřed chodidla je obvykle velmi napnutá, velmi citlivá, a bolí. Tak to tam pomačkejte! Je to výživné, ale velmi přínosné. A pokud jste už slyšeli název „patní ostruha“, tak vězte, že ta se tvoří právě z této aponeurózy. Přetížené, neopečovávané a netrénované vazivové tkáně, která vlivem špatné obuvi, špatné chůze a nedostatečné péče jakoby praská, tvoří se trhlinky, a pod patní kostí se začne tvořit zmiňovaná ostruha.

Starejte se o svá chodidla. A ještě líp, starejte se o chodidla svých blízkých. Já třeba naučila svoji pedikérku tak trochu jinou masáž chodidel, a odcházím od ní znovuzrozená. A taky jsem to nenápadně naučila i svého muže. On má totiž úžasně šikovné ruce. A nebojí se mačkat. Báječná záležitost!

Tak si nalejte vínko nebo uvařte čaj, umejte nohy, a šup na to. A dejte vědět, jak se vám to líbilo a jak vám to šlo.

A abych nezapomněla. Opětujte masáž i vy tomu druhému. takové společné chvíle jsou moc potřeba….hezkou zábavu!

 

Miluju práci s lidmi, s jejich těly. Miluju, když pomáhám od bolesti, ukazuji a vysvětluji, jak z toho ven. Tělo i duše. Jednoduše. Můj osobní příběh najdete v tomto odkazu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.