Proč začínám psát svůj blog?

Protože věřím, že to bude fajn. Moc ráda píšu, moc ráda pomáhám lidem, tak to zkusím spojit. Fantastické na tomto prostoru je, že sem člověk může psát svoje myšlenky, postřehy, zkušenosti a příběhy.

To vám tak jednou volá dáma v nesnázích, že jí po cvičení začaly bolet ukrutně záda a že potřebuje pomoct. „Jasněěě, přijďte, něco s tím uděláme.“ Protože jsem měla jen maličko času, dohodly jsme se na rychlé pomoci tejpováním – lepení pružných pásek na tělo. Při svlékání a popisu celého příběhu, jak se to stalo, jsem jí nevychovaně skočila do řeči, a s vykulenýma očima pravila: „Vy nemáte košilku – tílko pod tou košilí? Když Vás bolí záda? Saaakra ženská, a jak se má to tělo uzdravovat?“ Ona na mě vytřeštila oči, začala se smát a odvětila, že při oblékání jí přesně toto napadlo, ale hned tu myšlenku zavrhla s tím, že to bude rychlejší u mě při svlékání a oblékání. No, to zase jooo…jenže!

Tílkem nebo košilkou, bodýčkem, tričkem si chráníte nejen záda, ta spodní záda – kříže, ale hlavně ledviny! Naši zásobárnu životní energie! Podle tradiční čínské medicíny jsou právě ledviny hlavním nositelem naší životní energie. Nesnáší dlouhý chlad, prochladnutí
a delší nekomfort. Proto je tak moc důležité si je chránit. Mít je v teple. Neznamená to nosit bederní pás, ale třeba v chladnějším prostředí si uvázat mikinu nebo svetr kolem pasu,  a udělat ledvinám teploučko.
O tom, jak se starat o ledviny a hlavně o spodní část zad, se dočtete taky v tomto mém článku Loupe vás v kříži, ischias nebo houser?

Ale zpátky k mojí pacientce….už se svlékla, už jsem si vyslechla její „příběh“, a? Ano, udělala několik chyb, jak to tak bývá. Začala ve čtyřiceti cvičit, aby se udržela v kondici. Super rozhodnutí, i to, že se dohodla s trenérkou, a pod jejím vedením začala. Jenže začala moc zhurta, moc rychle a moc velké nároky na sebe naložila.

Tělo, lidské tělo je super stroj, ozve se, když mu něco nevyhovuje. Občas to neslyšíme, občas to nechceme slyšet, tak přitvrdí. A ozve se víc. A to už nás fakt něco bolí! Dobrou zprávou je, že dáma zvolila svoji cestu k uzdravení tou sice složitější cestou, ale tou nejpřirozenější ke svému tělu. Totiž, když tělu ukážete, jak z toho ven, ono se začne samo snažit a uzdravovat. Je to tak ve všech případech, a je jedno, jestli jste si hnuli se zády, ruplo vám za krkem nebo máte bolesti břicha. Tělo se uzdravuje samo, když víte jak na něj a jak s ním pracovat. Proces uzdravování není úplně jednoduchý. Ale je možný!

Takže dáma dostala péči ve formě tejpování, několik rad, jak se o tejpy starat, jak lehce cvičit, pracovat s dechem, protahovat. A s termínem další návštěvy.

Ráda pracuju s lidmi, co chtějí něco změnit, chtějí makat, chtějí se učit a poslouchají.

Práce s dechem je třeba u mě na prvním místě. Každého učím dýchat. On nás to totiž nikdo moc neučí, viďte.

Dech je řízen pohodou či nepohodu, stresem, emocemi, držením těla. Kdy jste se naposledy řízeně a správně nadechli? A vydechli jste dokonale? Opravdu všechno jste dostali z plic ven? V této souvislosti mě napadá můj úžasný muž, který se před pár měsíci začal učit a praktikovat tzv. metodu Wima Hofa – Ledového muže, který pracuje s dechem velmi řízeně, velmi sofistikovaně a takřka dokonale. Fantastické na tom je, že můj muž přestal v noci chrápat. Famózní!!!. Jen to, že začal používat všechny dýchací svaly, zapojil správně bránici, pouští dech všude do oblasti břicha, do zad, do spodních žeber…zázrak.

Natočíme vám o tom video, abyste věděli, jak začít.

Moje pacientka odešla s úsměvem, úsměv zůstal i mě, a to je super věc. Spokojenost na obou stranách. Příště si budeme hodně povídat, trochu cvičit, trochu ji i zvalchuju. A třeba si to bude do budoucna i pamatovat….snad. Hlava, myšlenky, emoce, to nás ženy ovládá, řídí, taky k tomu přičtěme hormony, náš cyklus s nimi spojený….nářez. I tady s ní budu pracovat, aby jednoho dne jsme se rozloučily a už mě nebude potřebovat. Bude vědět, jak na to. I s tělem, i s hlavou.

A to vás taky naučím, budete-li chtít. Provedu vás taji lidského těla v kombinaci s našimi myšlenkami.

Těším se moc na naši společnou cestu.

Mějte hezké dny ve zdraví!

Miluju práci s lidmi, s jejich těly. Miluju, když pomáhám od bolesti, ukazuji a vysvětluji, jak z toho ven. Tělo i duše. Jednoduše. Můj osobní příběh najdete v tomto odkazu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.